טיפול באסטמה בדרכים טבעיות

אסטמה

כיצד ניתן לטפל באסטמה או קוצר אסטמה בדרכים טבעיות? האם חליטות תה יכולות לעזור?

כולנו יודעים שגוף ונפש אחד הם ושפעמים רבות סימפטומים פיזיים הם סיבה לבעיות נפשיות, בעיות פנימיות מורכבות מאד. אסטמה היא אחת ההפרעות הנפוצות בעידן שלנו, שמופיעה לרוב כבר בגילאים צעירים אולם פעמים רבות יכולה להופיע גם בגילאים המבוגרים יותר.

הסיבות לה לא תמיד פיזיות ובמקרים רבים קשורות בקשיים נפשיים פנימיים. זוהי הפרעה אלרגית בדרגות קושי שונות, העשויה להפריע מאד להתנהלות היום יומית ובעיקר בשל המגבלות הרבות שהיא מציבה.

ישנן שיטות שונות לטיפול באסטמה המקובלות כיום ברפואה המערבית וגם לא מעט שיטות טיפול טבעיות.

טיפול באסטמה

אסטמה – למה זה קורה

בהיבט הפיזי של אסטמה, מדובר בהפרעה אלרגית הבאה לידי ביטוי בעיוות הסמפונות ובהפרשת יתר של רירית בריאות הגורמת לבעיות של נשימה. האסטמה באה לידי ביטוי בהתקפים חוזרים ונשים, המופיעים בתדירויות משתנות ובעוצמות שונות.

היא יכולה להופיע כצפצוף קל ולעיתים כחוסר יכולת לנשום בצורה תקיפה, מה שמהווה איום ממשי על החיים. הסימפטומים המעידים על כך הם מסוגים שונים: רמות גבוהות של אאוזינופילים בדם וגם תוצאות חיוביות במבחני אלרגיה למזונות ולמרכיבים שונים.

נשיפה המלווה בצפצופים היא סימפטום נוסף לאסטמה וגם ליחה סמיכה ודביקה מאד יחד עם שיעול טורדני. הסיבות להתקפי אסטמה הם זיהומים ויראליים בדרכי הנשימה המובילים להחמרתה של האסטמה וגם אלרגנים, כמו קרדית האבק, הפרשות של חיות (ובעיקר של חתולים) ועוד.

חשיפה לאלרגנים כאלה מאיצה את האסטמה והופכת אותה לממושכת יותר.

above_slider

שיטות שונות לטיפול באסטמה

הרפואה המערבית המודרנית מציעה כיום לא מעט שיטות שונות לטיפול באסטמה, אולם לצידה גם הרפואה הטבעית מספקת לסובלים מכך פתרונות, שנמצאו יעילים. ישנם כאלה הבוחרים לשלב בין שתי שיטות הטיפול וישנם כאלה המעדיפים דווקא את הטיפול הטבעי, המתבסס על רכיבים טבעיים בלבד ואיננו מלווה בתופעות לוואי, כמו התה של שרה שמציע חליטות תה טבעיות לטיפול באסטמה.

הטיפול הטבעי באסטמה פועל במספר מישורים: חיזוק דרכי הנשימה, הורדת רמות הדלקת שבה ותגובתה של מערכת החיסון לאלרגניים השונים. קיימות מספר גישות שונות, כמו למשל הגישה הנטורופתית המאמינה שישנו קשר הדוק בין אסטמה לבין אלרגנים שונים שנמצאים במזון.

בגישה זו תוצע למטופל דיאטה ללא מזונות שונים, החשודים בגרימה לאלרגיה. במידה ונמצא שיפור במצב, הרי שמדובר באלרגיה למזון מסוים שממנו מומלץ להימנע. אפשרות אחרת היא טיפול באמצעות צמחים.

ישנם לא מעט צמחים בטבע הידועים בסגולות הבריאות שלהם. צמחים אלה מקלים באופן משמעותי על הסימפטומים הנלווים לאסטמה ומאפשרים לסובל ממנה לחזור וליהנות משגרת חיים תקינה. כמובן שיש לוודא שמדובר בטיפול הניתן על ידי גורם מוסמך וצמחים שאינם מזיקים.

טיפול טבעי באסטמה באמצעות חליטות תה – כי אפשר גם אחרת

סובלים מאסטמה? התה של שרה מציע לכם טיפול טבעי לחלוטין, טיפול העוזר להתמודד בעיות הקשורות לדרכי הנשימה, לרבות אסטמה. צינות של התה של שרה הינה חליטת בריאות העשויה מעשבי מרפא: ספרד, אלפלפא, מרווה, פקעות ורדים, אניס ו-ורבנה רפואית.

רכיבים אלה מוכרים ברפואה הטבעית כבעלי סגולות בריאות רבות וככאלה המסייעים במקרים של אסטמה. הם עוזרים לטפל בתופעות הנלוות לה, כמו קשיי נשימה, הצטברות של ליחה ואלרגיות ומשמשים כמעין אנטיביוטיקה של הטבע.

כדי ליהנות מיתרונותיה של החליטה מומלץ לצרוך אותה 3 פעמים ביום – יש להכניס את שקית התה לכוס מים רותחים, להמתין מספר דקות ולשתות לרוויה.

בעמוד זה תוכלו לקבל עוד אינפורמציה על טיפול בלחץ דם נמוך ועל השיטות הטבעית של שרה.

רוצים לשמוע עוד על הצינונית ועל חליטות טבעיות אחרות? התקשרו אלינו לטלפון 03-3741645.

מאמרים נוספים

טיפול אלטרנטיבי בדיכאון

טיפול אלטרנטיבי מדויק בדיכאון וחרדה הדיכאון נחשבת לאם מחלות הנפש, כמעט לכל אחד מאיתנו יש מצב רוח ירוד מדי פעם,

לכל שאלה השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן