מכבדים את הכבד

מכבדים את הכבד – טיפול בכבד שומני ובבעיות כבד שונות.

תפקודי כבד, כבד שומני ואיך לטפל בהם בקלות

כבדו את הכבד, וכל השאר – כבר לא יהיה כבד… כל סודות האיזון וההרזיה – בכתבה שלפניכם

שרה מעיין, נטורופתית, הרבליסטית, ומפתחת סדרת החליטות הטיפוליות "התה של שרה"

כל הידע ששרה מעיין תורמת כיום לאלפים שנעזרים בטיפולה ובחליטותיה לטיפול בבעיותיהם, נחצב מסלעי ההתמודדות של חייה. ההתמודדות עם בעיות הנשימה הקשות של בנה, הביאה אותה  ללמוד ולהעמיק ברפואה משלימה ובתורת צמחי המרפא, וההתמודדות שלה עם השמנה קשה וחסרת הסבר, הביאה אותה לחקור ולפתח את חליטות התה שלה. שרה עצמה השילה באמצעותן ארבעים וארבעה קילוגרמים, ומשמרת את ההישג עד היום, עם ערכי בדיקות דם שאין היום גם לאנשים בני עשרים… "החליטות הללו, הן מתנה שה' שלח לי", היא אומרת. "אני רואה מאות אנשים שמגיעים דרכן לאיזון והתחדשות מדהימים, ממש נולדים מחדש."

רפואת השורש – והעלים…

ישנו הבדל מהותי בין התייחסותה של הרפואה הקונבנציונאלית למחלה, כל מחלה, לבין זו של הרפואה המשלימה. בעוד שהרפואה המערבית מטפלת בסימפטומים, תרופה לכל סימפטום… הרפואה המשלימה תחפש את שורש הבעיה ותטפל בו,  כי בבריאות, כמו בחיים – נוכל  לדחוק הצידה ולהתעלם באופן זמני מבעיות מהותיות, אבל בסופו של דבר, המציאות תטפח על פנינו…

תופעת הכבד השומני היא דוגמא וסמל לבעיה שורשית, נחבאת ולא מורגשת, שהיא הגורם הסמוי למחלות וסמינים מעיקים רבים. וכאשר מטפלים בכבד, רואים את כוחו של טיפול בשורש: לפתע נפתרת שורה של בעיות שהיו נראות כנפרדות וכלל לא קשורות זו לזו.

בראייתי, ולאחר שנים רבות של ניסיון טיפולי עלי ועל אחרים, ישנם ארבעה ליקויים שורשיים במערכת הגופנית שהם הגורמים לרוב התחלואה, במיוחד בעידן המודרני, ובניגוד למה שחושבים, ניתן להתגבר עליהם ולמנוע את התפתחותם בגופנו. נתייחס לארבעתם, כי ישנם יחסי גומלין ביניהם, ולא ניתן לטפל באחד מהם מבלי לאזן את השאר:

חוסר מגנזיום וסידן

שני מינרלים אלה חסרים אצל רבים כבר מילדות. אצל נשים שכבר חלקו את מאגר המינרלים שלהן עם הילדים שזכו להביא לעולם – החסרים גדלים ומתעצמים. רבים מאתנו ניזונים מתזונה שאינה מספקת את התצרוכת, וכך נוצרים חסכים בגוף, שעלולים לגרום למחלות רבות כגון; דלקות פרקים, בריחת סידן, בעיות שיניים וחניכיים, נשירת שיער, עצירויותהתכווצויות שרירים , פגיעה בבלוטת תריס. חוסר במגנזיום גם הוכח לאחרונה במחקרים כגורם להשמנת יתר.

אנו אמורים לקבל מגנזיום, סידן וברזל ממאכלים ירוקים כגון; פטרוזיליה, שמיר וכו',  אך הבעיה שאיננו מרבים באכילתם. מוצרי חלב מהווים  אף הם מקור לסידן, אך מחקרים אחרונים מראים שחלב פרה מתאים למערכת העיכול של עגלים, ואינו מתאים למערכת העיכול של בני אדם, כך שספיגת המינרלים מתוכו נמוכה. בנוסף, הפסטור מרוקן את מוצרי החלב ממרבית הויטמינים והמינרלים שהיו קיימים בהם.

על מנת לפתור את הבעיה יש להרבות באכילת קטניות, זרעים כגון שומשום מלא (טחינה מלאה ), וחליטות של צמחים המכילים מגנזיום וסידן בכמות גבוהה, כגון אספסת , שבטבט וכדומה.

עיכול לא תקין

הרמב"ם כותב שכל המחלות מגיעות ממערכת עיכול לא תקינה. דבר זה נכון  בעבר, בהווה ובעתיד. עיכול לא תקין גורם לעצירות, כאבי ראש, כאבי בטן, צרבת, שלשולים ועוד. התופעות הללו נובעות מהצטברות של חיידקי ריקבון במערכת העיכול, שמהווים מצע נוח לשגשוג חיידקים ופטריות כמו: הליקובקטר פילורי, קנדידה – הגורמת לסחרחורות, חולשה, נפיחות, גאזים, פטריות שמקומות שונים בגוף, ומשיכה עזה למתוקים ופחמימות.

בעזרת אכילה בריאה יותר המפחיתה קמחים לבנים, שמרים, מתוקים ופחמימות ריקות, ניתן  למגר את החיידקים והפטריות שהשתלטו על  המערכת , ולהבריאה. ישנם גם צמחי מרפא שמזרזים את חיסול המיקרואורגניזמים הללו.

 

רמות נמוכות של סרוטונין

הסרוטונין הוא הורמון המופשר על ידי בלוטת יתרת המוח, ואחראי על תחושת האושר והסיפוק באדם. כאשר חסר מגנזיום בגוף, נוצרת בעיה בייצור הסרוטונין, ובעיות במשק הסרוטונין תגרומנה לאי יציבות נפשית, ולבעיות כמו: נדודי שינה, דכאון, חרדות ,הפרעות קשב לריכוז ועוד .
איך זה קשור לתהליכים גופניים? הסרוטונין מתפקד בגוף כסם, ומי שמעלים אותו באופן מיידי הם; סוכרים, פחמימות ומתוקים. הבעיה היא שכשם שהוא עולה באמצעותם כך הוא גם יורד, ואז נחפש שוב פחמימות ומתוקים, ונוצר מעגל שאין לו סוף שגורם להשמנה ולהתפתחותן של מחלות .
אם נשכיל לאכול תזונה מלאה מקמחים מלאים, זרעים כגון שומשום מלא, פשתן, חמניות קלופות, שקדים, אגוזים וקטניות נחזיר ונוסיף לגופינו מה שחסר לו, ובכך נבריא את עצמנו.

כבד שומני תזונה

תנו כבוד לכבד – כבד שומני תזונה נכונה

נחזור לכבד. האיברים החשובים ביותר בגופינו אחרי הלב, הריאות והכליות הם הכבד וכיס המרה. הכבד וכיס המרה מתפקדים כמסננות, וממש כמו מסננת  בכיור,  אם לא נשמור על מה שאנו משליכים לתוכו – תתרחש סתימה. אך בעוד שהביוב ייסתם אחרי ימים או חודשים, הכבד יתחיל להיסתם אחרי שנים.

80% מהאוכלסיה סובלים מבעיות של כבד שומני ותפקודי כבד לקויים. חלקם יודעים זאת כבר, כי בדיקות הדם מראות על ליקוי בתפקודי הכבד, ואצל חלקם, ערכי תפקודי הכבד בבדיקות הדם תקינים עדיין, אבל בפועל, תפקודו לוקה בחסר, מה שמתבטא בבדיקות אחרות ובתסמינים שנראים בלתי קשורים.

חמישה סימפטומים עלולים להצביע על בעיה בכבד. גם אם קיים רק תסמין אחד מתוכם, הדבר מעיד על בעיה בכבד שדורשת טיפול.

1) עייפות ותשישות

עייפות שאינה קשורה למנוחה. אופיינית לה התחושה שקמנו משנת לילה-  ואנחנו עייפיםם עייפים… או תחושה קשה מאד של עייפות וכבדות משך כל היום.

2) מיגרנות וכאבי ראש

3) רמות גבוהות של כולסטרול ושומנים בדם (טריגליצרידים)

4) רמות סוכר גבוהות – גם כאלה שהרופא מתייחס אליהן כתקינות . רמה של 95 ומעלה לכוון 100 – נחשבת כתקינה, אך מנבאת סכרת בעתיד. מעל 100 –  זו כבר התחלה של סכרת. סכרת קשורה קשר בל יינתק לתפקוד הכבד, ושורשה בבעיות כבד.

5) השמנה שלא תמיד נובעת מאכילת יתר. (מכירים את האנשים שמתעקשים כי הם אינם אוכלים הרבה, ואף אחד לא מאמין להם?…)

חסר הבורא הוא, שלכבד יש יכולת התחדשות מדהימה, שעולה על כל איבר אחר. הקדוש ברוך הוא יצר את האדם בחכמה, ועל כן, נתן לנו את האפשרות לטהר, לחזק ולחדש את האיבר המשמעותי ביותר לבריאותנו, שבו טמון סוד הבריאות, הכוח ואריכות הימים.

ריפוי הכבד יושג  באמצעות שילוב של תזונה טבעית מתאימה, עם צמחי מרפא. בשילוב נכון משתפר מצב הכבד במהירות, והתוצאות מרשימות ביוצר: ירידה ברמת הכולסטרול, השומנים בדם, בערכי הסוכר בדם, ובמקביל – הרזיה, שהיא תוצאה של חילוף חומרים תקין.

טיפול בכבד שומני

עקרונות התזונה לריפוי הכבד

  • להמעיט באכילת גבינות שמנות , בשרים , עוגות ,בורקסים וקמחים לבנים, וכמובן סוכר ומתוקים, המטילים עומס כבד על הכבד.
  • להרבות באכילת ירקות חיים, מבושלים ואפויים, קטניות ופחמימות מורכבות. ממוצרי הקמח מומלצים במיוחד לחם כוסמין ולחם שיפון.
  • להרבות באכילת מזון בצורתו הטבעית, ולהימנע ככל האפשר ממזון מתועש. מזון מתועש מכיל חומרים כימיים: חומרים משמרים, צבעי מאכל, ועוד ועוד. כל אלה הינם חומרים רעילים עבור הגוף, אותם צריך הכבד לפרק. גם תהליכי ייצור תעשייתיים שונים הופכים את המזון לכבד מאד עבור הכבד…
  • לאכול ארוחות קטנות כל 3-4 שעות. טעות נפוצה גורמת לאנשים בעלי עודף משקל להימנע מאכילה, במחשבה שהדבר יעזור להם לרזות. הם יעדיפו ארוחה אחת גדולה וכבדה, או שתיים כאלה. בפועל, שיטה זו גם גורמת לאכילת כמויות גדולות יותר של מזון, ויתירה מכך: הארוחות הכבדות מכבידות על הכבד, ופוגעות בו.

צמחי מרפא לריפוי הכבד

ניתן להיעזר בחליטות צמחים לריפוי הכבד. הצמחים שידועים ביכולתם לטהר ולחזק את הכבד הם שן ארי, גדילן מצוי ועוד. ניתן לחלוט במים רותחים ולשתות כמה פעמים ביום. כל אחד מן הצמחים בפני עצמו הינו בעל השפעה מיטיבה על הכבד, אולם חליטה המערבבת כמה סוגים של צמחים במינונים נכונים – היא שתשיג תוצאות מרשימות וארוכות טווח. בחליטות שלי, לדוגמא, אני מערבת עשרות סוגי צמחים, כל אחד במינון המדויק המתאים, ולכל מצב של אי איזון החליטה התואמת אותו בדיוק.

הרפואה הקונבנציונאלית אומרת: אם תרזו – תבריאו. הרפואה המשלימה אומרת: אם תבריאו – תרזו. ניסיון של עשרות שנים ואלפי מטופלים מוכיח, כי כשמביאים את הגוף לאיזון, ואת הכבד להבראה – ההרזיה היא תוצאה המתרחשת ממש מאליה, ואגב כך, מתאזנות באופן 'מפתיע' כל מערכות, בדיקות הדם מגיעות לערכים טובים, והאדם מרגיש בריא, שמח ואנרגטי.

מאחלת לכם בריאות ואריכות ימים.

בעמוד זה תוכלו לקבל עוד מידע על טיפול טבעי בעצירות בעזרת חליטות תה מיוחדות.

מאמרים נוספים

טיפול בצרבת באופן טבעי

טיפול בצרבת באופן טבעי עם חליטות תה בריאות – תרופות סבתא כמעט כולנו באיזשהו גיל נחווה התקף של צרבת! פתאום

לכל שאלה השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן